NEWS

Heti menetrend (június 27. - július 03..)

2016.06.26. 22:30, Theodora

Június 27., hétfő
18:00 Labdarúgó Európa-bajnokság 2016 (sportműsor) (élő) Nyolcaddöntő, Olaszország-Spanyolország, Saint-Denis (M4 Sport)

Június 30., csütörtök
10:30 Labdarúgás Premier League, szezonzáró magazin, ism. (Digi Sport3)
22:20 A Premier League világa (Digi Sport1)

Kikaptak a spanyolok, Horvátország a csoportelső

2016.06.26. 19:52, Theodora

A horvát labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte a címvédő Spanyolországot, ezzel megnyerte a franciaországi Európa-bajnokság D-csoportját. Ez azt jelenti, hogy a horvátokkal játszunk a nyolcaddöntőben – abban az esetben, ha harmadikként végzünk a csoportunkban.

Ante Cacic több alapemberét is pihentette – kényszerből vagy más okból –, ám könnyen lehet, hogy a legjobb csapata sem tudta volna megakadályozni a spanyolok vezető gólját. A 7. percben ugyanis mintaszerű támadást vezetett a címvédő, a végén Cesc Fabregas passzából Álvaro Morata volt eredményes. A Real Madridba visszaigazoló csatárnak ez volt a harmadik gólja az Eb-n. 0–1

A horvátok David de Gea hathatós közreműködésével egyenlíthettek volna, a kapus addig vacakolt a labdával, mígnem Nikola Kalinic megtámadta. A labda Ivan Rakitichoz került, az ő emelése után pedig előbb a lécre, onnan a jobb oldali kapufára, majd kifelé pattant.

A spanyolok enyhe mezőnyfölényben játszottak, helyzeteket is kialakítottak, de nem tudták növelni előnyüket.
Olyannyira nem, hogy a szünet előtt Horvátország egyenlített, nem is csúnya góllal. Ivan Perisic bal oldali beadása után Kalinic sarokkal juttatta a labdát a jobb alsó sarokba. A spanyol válogatott 735 perc után kapott gólt Európa-bajnokságon, míg De Geát először mattolták a válogatottban tétmérkőzésen. 1–1

A második félidőben Vicente del Bosque a támadói cserélésével próbált új lendületet adni csapatának. Nolitót Bruno Soriano, Moratát Aritz Aduriz váltotta. Utóbbi „közreműködött” egy tizenegyes kiharcolásában: az általa szorongatott Sime Vrsaljko hátulról ráesett David Silvára. A labda mögé Sergio Ramos állt, akinek középre tartó lövését Danijel Subasic – aki kb. 2 méterrel a gólvonal előtt állt már ekkor – kivédte. Érdekesség, hogy néhány napja Cristiano Ronaldo is kihagyott egy büntetőt az Eb-n, viszont az idei BL-döntőben mindketten belőtték a maguk tizenegyesét a Real Madrid színeiben.

Ezután is többet járt a horvátok térfelén a labda, déli szomszédaink azonban egy gyors kontrával megnyerték a meccset. Kalinic visszaadta a kölcsönt, azaz a gólpasszt Perisicnek, akinek lapos, éles szögből leadott lövésébe a becsúszó Gerard Piqué még beleért, talán ez is kellett ahhoz, hogy De Gea ne tudjon hárítani. 2–1

A horvátok ezzel megnyerték a D-csoportot, azaz velük játszunk, ha harmadik helyen végzünk a csoportunkban. A spanyolok meg készülhetnek az olaszok elleni nyolcaddöntőre.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
HORVÁTORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 2–1 (1–1)
Bordeaux, Stade Matmut-Atlantique, 37 245 néző. Vezette: Kuipers (holland)
HORVÁTORSZÁG: Subasic – Srna, Corluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog (Kovacic, 82.), Badelj – Perisic (Kramaric, 94.), Rakitic, Pjaca (Cop, 92.) – Kalinic. Szövetségi kapitány: Ante Cacic
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Juanfran, Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Fabregas (Thiago, 84.), Busquets, Iniesta – David Silva, Morata (Aduriz, 67.), Nolito (Bruno Soriano, 60.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Gólszerző: Kalinic (45.), Perisic (87.), ill. Morata (7.)

2016.06.19. 11:18, Theodora

Cesc Fábregas a spanyol válogatott középpályása szerint komoly befolyással voltak más nemzeti válogatottak játékára, a németek és az olaszok is ellestek tőlük ezt-azt. Az Európa-bajnokságot illetően a cél a döntőbe jutás, ám kemény út áll előttük.

"Nem kételkedek abba, hogy befolyással voltunk más csapatok játékstílusára. 2006-2008 óta játszuk ezt a fajta focit, nem emlékszem, hogy túl sok csapatot láttam volna, amely megpróbálta ezt játszani vagy alkalmazni, amit mi használtunk. Ha ugyanúgy játsszol, de nem nyersz, akkor nem fognak lemásolni, de ha nyersz, és sikeres vagy, akkor észre fogod venni, hogy az emberek megpróbálják lemásolni a taktikádat vagy ugyanolyan módon fognak játszani. Természetesen ezt tették a németek vagy éppen a Conte vezette olaszok."

"Nem igazán gondolounk arra, hogy esélyesek vagyunk vagy sem, végül úgyis a legjobb csapat az lesz, amelyik a legalkalmasabb játékosokat gyűjti egybe a szezon legjobb pillanatában."

"Néha lehet fantasztikus csapatod, de valamilyen oknál fogva, de amikor ott vagy, egy picit fáradtabb vagy a kelleténél vagy éppen olyan játékosaid vannak, akik a klubjukkal veszítettek és ez lehúzza őket. Rengeteg dolog van, amelyek egyik pillanatról a másikra a jót rosszra fordítják."

"Olyan éhséggel és szenvedéllyel kell odaállnunk, amellyel 2006 óta játszunk. Azóta próbáljuk a legjobbunkat nyújtani és meggyőződni arról, hogy az országunk büszke ránk."

"2008-ban az se tűnt fel senkinek, hogy létezünk. Senki nem hitt bennünk és nyertünk. Messze a legjobb együttes voltunk. Ez kemény EB lesz, nem tudom ki nyeri meg, de meg fogunk próbálni a végéig eljutni."

Forrás: spain11.gportal.hu

Eb 2016: fölényes spanyol győzelem a törökök ellen

2016.06.19. 10:39, Theodora

A Franciaországban zajló labdarúgó Európa-bajnokság D-csoportjában a spanyolok háromgólos győzelmet arattak a vártnál sokkal gyengébb teljesítménnyel előrukkoló törökök ellen, és ezzel a sikerrel bejutottak a legjobb 16 közé.

Álvaro Morata az első duplázó az idei Eb-n (Fotó: AFP)

A spanyol válogatott ugyanabban az összeállításban lépett pályára, mint a csehek ellen, ám ezúttal nem kellett a 87. percig várni arra, hogy eldöntse a mérkőzést. A címvédő az első percektől kezdve beszorította a saját térfelére a törököket, s bár eleinte még hiba csúszott a befejezésekbe, a félidő hajrájában megtört a jég.

A 34. percben Nolito tökéletes beadása Álvaro Moratát találta meg, aki a kapunak háttal állva a bal felső sarokba csúsztatott (1–0). A törökök még ki sem heverték a találatot, máris megkapták a másodikat. Három perc elteltével Cesc Fabregas próbálta meg beívelni a labdát a védők mögé, ami végül sikerült is neki, mivel Mehmet Topal ahelyett, hogy felszabadított volna, ziccerbe hozta Nolitót, aki köszönte szépen a lehetőséget, és dropból a jobb alsóba helyezett (2–0).

Nolito estében lőtt a törökök kapujába (Fotó: Action Images)

Nolito a spanyol válogatott történetének 35. játékosa, aki az Európa-bajnokságokon betalált, ezzel a hispánok megdöntötték a németek (34) rekordját. A Celta Vigo támadóját megelőzően csak Vladimír Weiss mondhatta el magáról az idei Eb-n, hogy egy meccsen belül az első félidőben gólt és gólpasszt is jegyzett. De hogy a törökökről is essen szó: az 1954-es világbajnokság óta először kaptak két gólt a szünet előtt világversenyen.

A második félidő harmadik percében aztán sikerült a spanyoloknak, ami ezen az Európa-bajnokságon eddig egyetlen csapatnak sem – harmadszor is betaláltak. A spanyol szurkolók által többször is éltetett Andrés Iniesta adott bámulatos mélységi passzt az egyébként lesről induló Jordi Albának, aki középre passzolt Moratához, a Juventus csatára közelről a kapuba passzolt (3–0) – az első duplát láttuk ezen az Eb-n.

A spanyolok tizennégy perc alatt lerendezték a meccset, a második félidő hátralévő szakaszában már nem kellett megszakadniuk. A törökök csapatkapitánya, Arda Turan a játékrész közepén kiintett saját szurkolóinak, akik ezt nem vették jó néven, és onnantól kezdve mindegyik labdaérintésénél kifütyülték.

Arda Turan nem csak a vereség miatt lehet csalódott (Fotó: Action Images)

A spanyolok magabiztos győzelmüknek köszönhetően bejutottak a legjobb tizenhat közé, de a horvátok elleni meccset nem veszíthetik el ahhoz, hogy megnyerjék a csoportot. A törökök matematikailag még nem estek ki, de tulajdonképpen már csak a számolgatás maradt nekik. Amennyiben nem győzik le a záró körben a cseheket, akkor az sem.

A címvédővel kapcsolatban további érdekesség, hogy 690 perce nem kapott gólt az Eb-n, és először kezdett két, kapott gól nélküli győzelemmel világversenyen.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Spanyolország–Törökország 3–0 (2–0)
Nizza, Allianz Riviera, 33 409 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba (Azpilicueta, 81.) – Fabregas (Koke, 71.), Busquets, Iniesta – David Silva (Bruno Soriano, 64.), Álvaro Morata, Nolito. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
TÖRÖKORSZÁG: Babacan – Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Ozan Tufan, Selcuk Inan (Yunus Malli, 70.), Oguzhan Özyakup (Olcay Sahan, 62.) – Hakan Calhanoglu (Nuri Sahin, a szünetben), Burak Yilmaz, Arda Turan. Szövetségi kapitány: Fatih Terim
Gólszerző: Morata (34., 48.), Nolito (37.)

ELITE CSERÉK

A vendégkönyvben lehet jelentkezni. Igényes szép, tartalmas oldalak!Lekerültél, mert nem volt elérhető az oldalad, vagy mert nem voltunk kint!